Magazyn Medycyny Estetycznej

Centrum medycyny estetycznej świadczy pełen zakres usług medycznych, estetycznych i badań klinicznych.

Jaki jest koszt usunięcia żylaków?

Laserowe usuwanie włosów - salon czy dom? Opinia specjalistów

Wstępna konsultacja jest zazwyczaj pokrywana przez ubezpieczenie, ale niektóre plany wymagają skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Po tym jak lekarz zbada Pana/Pani żyły na nogach i zbierze niezbędne informacje, wyśle je do firmy ubezpieczeniowej w celu uzyskania wcześniejszej autoryzacji. Dyrektor medyczny firmy ubezpieczeniowej przejrzy notatki i określi, czy zabieg jest konieczny z medycznego punktu widzenia.

Opcje leczenia żylaków

Istnieje wiele opcji leczenia żylaków, które mogą pomóc w zarządzaniu objawami i zmniejszeniu bólu. Kilka z tych zabiegów obejmuje noszenie specjalnych pończoch lub skarpet, które wywierają nacisk na dotknięty obszar, aby pomóc w przepływie krwi i zmniejszyć obrzęk. Produkty te można znaleźć w wielu drogeriach lub sklepach z artykułami medycznymi. Lekarz może również zalecić inne, bardziej agresywne metody leczenia, w tym operację.

Leczenie żylaków zależy od ciężkości stanu i stylu życia. Na szczęście większość planów ubezpieczeniowych pokrywa część kosztów tych zabiegów. Lekarz z certyfikatem, na przykład chirurg naczyniowy, może zdiagnozować twój stan i przedstawić ci plan leczenia. Dokładny wywiad medyczny jest pierwszym krokiem w określeniu rodzaju leczenia. Lekarz wykona również badanie fizyczne i USG, aby ocenić żyły pod powierzchnią skóry.

Głównym celem każdego leczenia żylaków jest zmniejszenie objawów i zapobieganie rozwojowi owrzodzeń i krwawienia. Skleroterapia jest zabiegiem, w którym wykorzystuje się wysoko stężony roztwór soli lub specjalnie przygotowany detergent do bliznowacenia wnętrza żyły, powodując jej zapadnięcie. Procedura trwa około sześciu miesięcy, aby zakończyć, ale może zmniejszyć wygląd żylaków. Po zabiegu konieczne będzie noszenie pończoch uciskowych klasy medycznej przez kilka tygodni.

Opcje leczenia

Opcje leczenia usuwania żylaków obejmują skleroterapię i ablację laserową. Te minimalnie inwazyjne procedury działają poprzez bliznowacenie dotkniętej żyły i zmuszenie krwi do przepływu w innej zdrowej żyle. Ostatecznie, dotknięta żyła zapadnie się i zostanie ponownie wchłonięta przez organizm.

Pacjenci, którzy poddają się operacji usunięcia żylaków, są narażeni na ryzyko i powinni poinformować lekarza o wszelkich alergiach lub innych przyjmowanych lekach. Pacjenci powinni również zaprzestać przyjmowania leków rozrzedzających krew przed zabiegiem, ponieważ może to spowodować komplikacje, takie jak krzepnięcie krwi. Podczas gdy procedura zwykle trwa tylko kilka minut, pacjenci mogą potrzebować kilku dni na rekonwalescencję po zabiegu.

Opcje leczenia w przypadku usuwania żylaków zależą od wielkości, pozycji i ciężkości dotkniętych żył. Twój specjalista od chorób naczyń może określić najlepszą opcję dla Ciebie w oparciu o te czynniki. Najczęstszym leczeniem jest leczenie domowe, chociaż istnieje szereg bardziej inwazyjnych opcji dostępnych. Terapia uciskowa wykorzystuje specjalne pończochy, aby zastosować określony nacisk na dotknięty obszar. Endovenous laser ablation polega na ogrzewaniu uszkodzonej żyły za pomocą lasera lub energii o częstotliwości radiowej.

Koszt usunięcia żylaków

W wielu przypadkach firmy ubezpieczeniowe pokrywają koszt usunięcia żylaków. W zależności od planu ubezpieczeniowego, może być wymagana dopłata lub udział własny do zapłaty. Zanim zaplanujesz zabieg, poproś swojego ubezpieczyciela o konsultację, aby zobaczyć jakie są Twoje możliwości. Specjalista może podać ogólny kosztorys i poinformować, czy ubezpieczenie pokryje zabieg.

Twoja firma ubezpieczeniowa może pokryć część lub całość kosztów usunięcia żylaków, pod warunkiem, że udowodnisz, że stan ten jest koniecznością medyczną. Niektórzy ubezpieczyciele mogą wymagać, abyś najpierw wykonał badanie ultrasonograficzne w celu ustalenia, czy zabieg jest konieczny. Większość firm ubezpieczeniowych wymaga również, abyś miał rozpoznanie przewlekłej niewydolności żylnej.

Zabieg usunięcia żylaków może kosztować w Indiach od 80 000 do 1 lakh rupii. Koszt tej procedury będzie zależał od rodzaju leczenia i szpitala, który wybierzesz. Najczęstszym rodzajem leczenia żylaków jest skleroterapia, która wykorzystuje zastrzyk środka sklerotycznego do podrażnienia chorych żył i zamknięcia ich. Po zabiegu, Pana/Pani krew zostanie skierowana do zdrowszych żył.

Pokrycie ubezpieczeniowe dla usunięcia żylaków

Chociaż ważne jest, aby sprawdzić z ubezpieczycielem zdrowotnym, aby dowiedzieć się, które polisy ubezpieczeniowe obejmują usunięcie żylaków, nie zawsze jest to proste, aby uzyskać pokrycie. Wiele firm ubezpieczeniowych wymaga, aby mieć konieczność medyczną przed zatwierdzeniem procedury. Jednakże, jeśli jesteś beneficjentem Medicare, leczenie żylaków może być pokryte. Proces składania wniosku może być prosty, jeśli masz tradycyjną polisę Medicare. Jeśli jednak jest Pan/Pani zapisany/a do planu HMO, będzie Pan/Pani musiał/a najpierw uzyskać skierowanie.

Przed ubieganiem się o pokrycie ubezpieczenia na leczenie żylaków, należy wykazać, że objawy przeszkadzają w zdolności do pracy i prowadzenia normalnego życia. Na przykład nauczyciel lub sprzedawca w sklepie spożywczym może potrzebować częstych przerw, aby uniknąć żylaków, co może ograniczyć ich produktywność. Może to również skutkować koniecznością zmniejszenia liczby godzin pracy, co może jeszcze bardziej pogorszyć ich stan.

Chociaż firmy ubezpieczeniowe nie pokryją zabiegów kosmetycznych, zabiegi kosmetyczne żylaków mogą być pokryte, jeśli twój stan powoduje ból, wrzody lub krwawienie. Jeśli te dolegliwości wpływają na twoją zdolność do pracy lub zabawy, być może warto podjąć leczenie.

Podobne tematy