Magazyn Medycyny Estetycznej

Centrum medycyny estetycznej świadczy pełen zakres usług medycznych, estetycznych i badań klinicznych.

Jak sprawdzić, czy masz cellulit

Jak sprawdzić, czy masz cellulit

Jest kilka sposobów na sprawdzenie czy masz cellulit. Podczas gdy Twoja dieta nie jest wyłącznie odpowiedzialna za cellulit, może pomóc. Pokarmy bogate w błonnik, pełne ziarna, owoce i warzywa oraz otręby i płatki owsiane mogą pomóc w zmniejszeniu widoczności cellulitu.

Subcision

Cellulit może być trudny do wykrycia, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby go zmniejszyć. Twoja dieta odgrywa dużą rolę w tym procesie, ponieważ niektóre produkty spożywcze pomagają w utracie wagi i zmniejszeniu wyglądu cellulitu. Powinnaś jeść dużo owoców i warzyw, a także dużo błonnika i pełnych ziaren. Pij również dużo wody. Woda jest niezbędna dla organizmu i pomaga utrzymać silną tkankę łączną.

Inną opcją leczenia jest chirurgia subcision. W tym zabiegu igła jest wprowadzana pod skórę, aby rozbić skupiska komórek tłuszczowych i włóknistej tkanki łącznej. Efektem końcowym jest gładki i jędrny wygląd, który może utrzymać się przez dwa lata lub dłużej – te dane są wynikiem pracy redakcji serwisu Magazyn Urody | Magazyn online poświęcony zdrowiu, urodzie, ekologicznym kosmetykom i pielęgnacji skóry. Alternatywnie można spróbować nieinwazyjnego zabiegu zwanego precyzyjnym uwalnianiem tkanki wspomaganym podciśnieniem, który polega na użyciu małych ostrzy do rozbijania twardych pasm tkanki łącznej. Zabieg ten może wymagać kilku sesji, ale rezultaty są warte wysiłku.

Większość kobiet w pewnym momencie swojego życia doświadcza pewnego stopnia cellulitu. Chociaż wielu ekspertów nie zgadza się co do przyczyn cellulitu, jednym z głównych czynników jest słabe krążenie. Brak krążenia oznacza, że naczynia krwionośne i kapilary w skórze mają mniejszą zdolność do dostarczania składników odżywczych do skóry. W rezultacie komórki tłuszczowe w tym obszarze zostają wypełnione płynem limfatycznym, który wypycha je w kierunku powierzchni skóry.

Możesz również poddać się zabiegowi laserowemu, aby poprawić wygląd cellulitu. Zabiegi laserowe mogą poprawić wygląd cellulitu nawet o rok. Zabieg laserowy może również pogrubić skórę poprzez zwiększenie produkcji kolagenu. Taka pogrubiona skóra zmniejsza widoczność cellulitu pod skórą.

Precyzyjne uwalnianie tkanki wspomagane podciśnieniem

Precyzyjne uwalnianie tkanki wspomagane podciśnieniem (Vacuum-APTR) to mało inwazyjny zabieg, który jest ukierunkowany na napięte pasma tkanki łącznej, które leżą u podstaw cellulitu. Procedura ukierunkowana jest na te pasma, zwane przegrodami włóknistymi, przy użyciu precyzyjnie kierowanej metody wspomaganej podciśnieniem, w celu poprawy wyglądu cellulitu.

Działa poprzez rozbijanie pasm, które powodują wgłębienia w skórze. Procedura wspomagana podciśnieniem wykorzystuje ręczne urządzenie i mikroigłę do rozbijania tych włóknistych sznurów łącznych. Efekty mogą pojawić się nawet po trzech latach, dlatego należy zaplanować kilka sesji. Innym sposobem leczenia jest mezoterapia, która polega na wstrzykiwaniu w ten obszar hormonów, kofeiny lub innych suplementów. Jednak istnieje wiele negatywnych skutków ubocznych związanych z tą procedurą. Kriolipoliza to kolejna opcja, która zamraża niechciany tłuszcz i zmniejsza wygląd cellulitu.

Dermatolog może wykonać na Twojej skórze zabieg precyzyjnego uwalniania tkanek wspomagany podciśnieniem. Zabieg wykonywany jest przy użyciu sterylnej techniki i znieczulenia miejscowego. Nie jest wymagana sedacja ani znieczulenie dożylne. Zabieg trwa od 40 do 60 minut i wymaga minimalnego czasu przestoju.

Cellulit jest częstym problemem u kobiet. Powstaje z powodu połączenia hormonów i rozmieszczenia tłuszczu. Może pojawić się na pośladkach, udach i biodrach. Wspomagane podciśnieniem precyzyjne uwalnianie tkanek jest alternatywnym zabiegiem, który wykorzystuje ostrze do rozbijania tkanki tłuszczowej powodującej cellulit. Zabieg ten może pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu i wielkości leczonego obszaru.

Żywność powodująca cellulit

Jednym z głównych winowajców cellulitu jest cukier. Substancja ta rozkłada kolagen, który jest niezbędny dla gładkiej, jędrnej skóry. Cukier znajduje się w wielu produktach, od napojów gazowanych, przez płatki śniadaniowe, po napoje słodzone. Cukier jest również składnikiem produktów mlecznych, więc powinnaś ograniczyć ich spożycie.

Żywność o wysokiej zawartości cukru powoduje gromadzenie się tłuszczu w organizmie i pogłębia cellulit. Unikanie słodyczy to świetny sposób na ograniczenie występowania cellulitu i zwiększenie prawdopodobieństwa utraty wagi. Zawierają one również tłuszcze trans, które są głównymi winowajcami starzenia się i stanów zapalnych. Rafinowane cukry również przyczyniają się do pojawienia się cellulitu, ponieważ mają tendencję do gromadzenia się w różnych obszarach ciała. Zamiast tego wybieraj żywność i napoje z nierafinowanego cukru trzcinowego.

Cukierki, batony czekoladowe, chipsy, ciasta deserowe, ciasteczka i lody to zły wybór dla osób cierpiących na cellulit. Jednak nadal możesz cieszyć się tymi pokarmami, o ile ograniczysz ich spożycie. Zamiast białego chleba, powinnaś przestawić się na pełnoziarniste. Całe ziarna utrzymują nadmiar glukozy z dala od twojego organizmu i pomagają w utracie wagi.

Przetworzone mięsa są również głównym sprawcą, jeśli chodzi o cellulit. Chociaż może być kuszące, aby złapać kęs kawałka kurczaka, gdy masz ochotę, to tylko zwiększy to Twój problem z cellulitem. Pokarmy te są również bogate w sól, która może powodować stany zapalne.

Soda to kolejny winowajca. Nie tylko soda zawiera nadmierne ilości cukru, ale jest również źródłem kalorii, które przyczynia się do pojawienia się cellulitu. Soda ma inne składniki, które są niezdrowe, dlatego należy ograniczyć jej spożycie.

Stres

Cellulit jest wynikiem słabego krążenia i braku ruchu. Można to zmniejszyć angażując się w ćwiczenia takie jak joga, rozciąganie i spacery. Masaż to kolejny świetny sposób na pobudzenie krążenia. Wykazano również, że masaż zmniejsza obrzęk tkanek poprzez zwiększenie przepływu krwi do dotkniętego obszaru. Zwiększa również poziom składników odżywczych w skórze. Szczotkowanie skóry regularnie jest niezbędne do promowania krążenia i uzyskania składników odżywczych do komórek ciała. Możesz używać twardej szczotki do ciała na wilgotnej lub suchej skórze.

Wysoki poziom stresu może również przyczynić się do pojawienia się cellulitu. Stres wpływa na sposób funkcjonowania naszego organizmu, powodując napinanie mięśni i zastyganie tkanek łącznych, co uniemożliwia prawidłowe oczyszczanie i eliminację odpadów. Dodatkowo, noszenie obcisłych ubrań może ograniczać przepływ krwi, powodując pojawienie się cellulitu. Może to również negatywnie wpływać na samoocenę i pewność siebie danej osoby. Regularne ćwiczenia mogą pomóc w eliminacji cellulitu.

Cellulit to stan, który dotyka około 80 procent dorosłych kobiet. Cellulit jest spowodowany przez tkanki łączne ciągnące skórę nad tłuszczem w dół, tworząc nierówną powierzchnię. Stan ten dotyka ud, tyłka i brzucha, i może być trudny do wykrycia, chyba że uszczypniesz skórę. Diamenty mogą mieć różne rozmiary, od małych dołeczków, które są widoczne tylko po uszczypnięciu, do głębokich dołeczków, które pojawiają się po usiąściu.

Dym papierosowy

Chociaż nie ma bezpośredniego związku między dymem papierosowym a cellulitem, palenie ma szkodliwy wpływ na zdrowie skóry. Zmniejsza przepływ naczyń krwionośnych i powoduje rozpad kolagenu. Powoduje to, że tkanka łączna łatwiej się rozciąga i uwidacznia się pod nią tłuszcz. Może również powodować przedwczesne zmarszczki i przebarwienia skóry.

Dym papierosowy również powoduje, że złogi tłuszczowe stają się grudkowate. Jest to spowodowane zwłóknieniem i słabym drenażem limfatycznym. Regularne ćwiczenia pomogą zwalczyć cellulit poprzez poprawę krążenia. Ćwiczenia poprawiają również napięcie mięśni, co wygładza wygląd cellulitu. I wreszcie, rzucenie palenia jest dobrym sposobem na ochronę tkanek przed negatywnym wpływem tytoniu, ale to nie wystarczy, jeśli jesteś już uzależniona.

Palenie naraża Cię na szereg szkodliwych toksyn, w tym tlenek węgla i formaldehyd. Powoduje również przebarwienia skóry i paznokci. Ponadto palenie zatyka naczynia krwionośne i utrudnia gojenie się ran. W rezultacie Twoja skóra może nie być w stanie naprawiać się w takim samym tempie jak skóra zdrowa.

Palenie wpływa również na tkankę łączną Twojego organizmu, w tym kolagen i kwas hialuronowy. Powoduje to stan zapalny i przecieki w naczyniach krwionośnych, co może prowadzić do zatrzymania wody i zmniejszenia drenażu limfatycznego. Co więcej, palenie uszkadza również małe naczynia krwionośne przy powierzchni skóry, co prowadzi do nieodpowiedniego mikrokrążenia.

Podobne tematy