Magazyn Medycyny Estetycznej

Centrum medycyny estetycznej świadczy pełen zakres usług medycznych, estetycznych i badań klinicznych.

Ćwiczenia wspomagające utratę cellulitu

Ćwiczenia wspomagające utratę cellulitu

Jeśli zauważyłeś, że masz cellulit wokół swojej połowy ciała, powinieneś zacząć wykonywać ćwiczenia, które zmniejszą wygląd wgłębionego tłuszczu. Trening siłowy i ćwiczenia aerobowe mogą pomóc zbudować mięśnie i zwiększyć spalanie tłuszczu, co poprawi napięcie skóry i zmniejszy wygląd cellulitu. Unikaj również spożywania dużej ilości pokarmów zawierających cukier i węglowodany oraz pij dużo wody, aby zminimalizować zatrzymywanie płynów.

Ćwiczenia redukujące cellulit

Aby pozbyć się cellulitu i poprawić koloryt skóry, powinnaś włączyć do swojej rutyny kilka ćwiczeń aerobowych. Ćwiczenia sercowo-naczyniowe zwiększają tętno i poprawiają krążenie. Pomagają również zredukować ogólną ilość tkanki tłuszczowej i sprawiają, że cellulit jest mniej widoczny. Możesz wykonywać ćwiczenia kardio każdego rodzaju, w tym chodzenie lub wchodzenie po schodach. Ćwiczenia te pracują mięśnie, które mają tendencję do rozwoju cellulitu, a także pomagają tonizować skórę i poprawiać cerę.

Jednym z najłatwiejszych ćwiczeń na redukcję cellulitu jest unoszenie kolan. To proste ćwiczenie polega na podnoszeniu i opuszczaniu naprzemiennie kolan przy zachowaniu równowagi. Ćwiczenie to celuje w okolice pośladków i spala tłuszcz w tym obszarze. Innym skutecznym ćwiczeniem na ten obszar jest przysiad, czyli pozycja wyprostowana z rękami wyciągniętymi do przodu i ugiętymi kolanami. Innym świetnym ćwiczeniem do wykorzystania na spalanie tłuszczu są burpees, które wiążą się z pewną trudnością, ale są doskonałe do redukcji cellulitu.

Boczne unoszenie nóg to kolejne ćwiczenie na redukcję cellulitu. Możesz wykonywać to ćwiczenie z lub bez sprzętu. To ćwiczenie pomaga tonować wewnętrzne uda i dolną część pleców. Dla wygodnego treningu, możesz wykonywać side leg lifts z lub bez krzesła. Głównym celem jest utrzymanie ciała prosto podczas podnoszenia i opuszczania zewnętrznej nogi. Wykonaj 1 powtórzenie każdego uniesienia nogi.

Jednym z najpopularniejszych ćwiczeń ukierunkowanych na cellulit jest mostek pośladkowy. Pracuje ono na mięśnie pośladków, ud i tyłka. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wykonuj to ćwiczenie przez 15 powtórzeń.

Deadlift

Jeśli szukasz dobrego planu ćwiczeń, który pomoże Ci stracić cellulit, spróbuj ćwiczyć uda i pośladki. Wiele osób stwierdza, że ma nadmiar tłuszczu na udach, który należy wyeliminować, ale istnieje wiele ćwiczeń, które możesz wykonać, które pomogą Ci ujędrnić te obszary. Możesz je nawet wykonywać bez żadnego sprzętu!

Jednym z ćwiczeń, które może pomóc Ci pozbyć się cellulitu jest podnoszenie nóg. To ćwiczenie działa na pośladki, ścięgna i dolną część pleców. Zacznij od wygodnego stania, a następnie ugnij kolana pod kątem 45 stopni. Następnie powtórz to samo ćwiczenie z przeciwną nogą. Przez 15 powtórzeń, powtórz ćwiczenie z drugą nogą.

Innym ćwiczeniem, które może pomóc Ci w redukcji cellulitu, są ćwiczenia na ścięgna szyjne. Ćwiczenia te mogą pomóc w ujędrnieniu mięśni znajdujących się pod Twoim cellulitem, dzięki czemu staną się one bardziej jędrne i widoczne. Możesz również spróbować głębokich masaży, które mogą tymczasowo poprawić wygląd cellulitu, ale nie gwarantują jego redukcji.

Kolejnym ćwiczeniem, które pozwoli Ci pracować nad Twoimi ścięgnami jest rumuński martwy ciąg. To ćwiczenie powinno być wykonywane ze średnimi hantlami w każdej ręce. Podczas podnoszenia utrzymuj płaskie plecy, a podczas opuszczania ciężarów lekko uginaj kolana. Następnie ściśnij swoje pośladki, aby zapewnić prawidłową formę. Staraj się wykonywać osiem do dziesięciu powtórzeń w dwóch do trzech zestawach.

Regularne ćwiczenia pomogą Ci stracić tłuszcz i zmniejszyć widoczność cellulitu. Treningi sercowo-naczyniowe pomogą spalić kalorie i ujędrnić skórę, a także poprawią napięcie mięśni w obszarze podatnym na cellulit. Idealnie byłoby, gdybyś kilka razy w tygodniu wykonywała zarówno trening siłowy, jak i ćwiczenia aerobowe.

Ćwiczenia

Ćwiczenia sercowo-naczyniowe mogą pomóc Ci spalić tłuszcz i zmniejszyć widoczność cellulitu na Twoim ciele. Powinieneś dążyć do pracy na poziomie 70-80% swojego maksymalnego tętna, według American Council on Exercise. Aby obliczyć swoje maksymalne tętno, odejmij swój wiek od 220 i pomnóż wynik przez 0,70 lub 0,80. Podczas treningu staraj się wykonywać rytmiczne ruchy całego ciała, aby spalić więcej kalorii.

Oprócz ćwiczeń siłowych i aerobowych powinieneś włączyć do treningu zdrową dietę. Brak aktywności fizycznej może nasilić pojawienie się cellulitu, więc jeśli możesz zwiększyć poziom aktywności, to będzie to pomocne. Możesz również chcieć włączyć ćwiczenia, które wykorzystują twoje ścięgna i łydki. Chociaż ćwiczenia kardio nie mogą całkowicie zminimalizować widoczności cellulitu, trening siłowy i zdrowa dieta mogą pomóc Ci się go pozbyć i utrzymać naturalną elastyczność skóry.

Jeśli masz cellulit na górnych udach, to możesz spróbować bocznych uniesień nóg. Ćwiczenia te mogą ujędrnić Twoje zewnętrzne uda i zmniejszyć widoczność cellulitu. Aby wykonać unoszenie boczne nóg, połóż się na płaskiej powierzchni i umieść jedną rękę pod głową, a drugą nogę. Podnieś zewnętrzną nogę tak wysoko, jak możesz, utrzymując ją prosto, gdy powoli ją opuszczasz. Powtórz ten ruch kilka razy. Ćwiczenia te możesz wykonywać bez użycia specjalnego sprzętu.

Jeśli masz cellulit, może być on trudny do ukrycia pod ubraniem. Oprócz noszenia kamizelki, która chroni skórę przed słońcem, ćwiczenia zmniejszą wygląd cellulitu poprzez poprawę krążenia. Zwiększając krążenie, poprawisz również napięcie mięśni w miejscach podatnych na cellulit. Ponadto, poprawa krążenia pomoże wyeliminować odpady i nadmiar zatrzymanych płynów z Twojego ciała. Aby zmaksymalizować swoje wyniki, upewnij się, aby włączyć niektóre ćwiczenia siłowe i sercowo-naczyniowe w swojej tygodniowej rutyny.

Dieta

Chociaż genetyka i wiek są głównymi czynnikami przyczyniającymi się do powstawania cellulitu, dieta i ćwiczenia również mogą mieć znaczenie. Dieta może pomóc wyeliminować cellulit poprzez eliminację złych tłuszczów i promowanie produkcji zdrowych tłuszczów. Terapeuta żywieniowy i homotoksykolog Karen Devine zaleca przestrzeganie czterech zasad odżywiania się w celu redukcji cellulitu. Po pierwsze, staraj się ograniczyć spożycie fast foodów. Ten rodzaj żywności zawiera nadmiar cukru i soli, co może zwiększyć widoczność cellulitu.

Aby wspomóc utratę cellulitu, jedz dużo warzyw. Warzywa o wysokiej zawartości lizyny, wapnia i magnezu mogą pomóc w walce z cellulitem. Jedzenie dużej ilości ciemnej zieleni liściastej pomaga również w trawieniu. A świeże zioła są również korzystne dla Twojego zdrowia. Kolendra jest świetna do detoksykacji, ponieważ eliminuje metale ciężkie, które zakłócają funkcjonowanie tkanek i uniemożliwiają organizmowi uzdrowienie. Wzmacnia też Twój system odpornościowy.

Oprócz stosowania odżywczej diety, ćwiczenia fizyczne są ważne dla uzyskania tonizującego i jędrnego wyglądu. Im wyższe tętno, tym więcej tłuszczu jest spalane, co pomaga zmniejszyć wygląd cellulitu. Najlepsze ćwiczenia na utratę cellulitu to te, które łączą trening kardio i oporowy.

Cellulit może być bardzo trudny do pozbycia się. Jest to przewlekły stan, który wynika z nadmiaru tłuszczu w tkankach łącznych Twojego ciała. Najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu jest zdrowsza dieta i regularne ćwiczenia. Chociaż stan ten jest trudny do wyeliminowania, możesz znacznie zmniejszyć wygląd cellulitu. Stopień widoczności cellulitu zależy w dużej mierze od Twojej genetyki i metabolizmu.

Żywność bogata w witaminę C, bioflawonoidy i antyoksydanty może pomóc w redukcji cellulitu. Witaminy zawarte w tych owocach pomagają komórkom Twojej skóry w produkcji kolagenu i naprawie uszkodzonych komórek. Spożywanie dużej ilości czerwonych grejpfrutów poprawia również krążenie krwi i pomaga skorygować nierównowagę komórek, które powodują cellulit.

Genetyczne predyspozycje do cellulitu

Genetyczne predyspozycje do cellulitu zostały powiązane z pewnymi wariantami genów. Warianty te obejmują gen HIF1A i gen ACE. Cellulit częściej rozwija się u kobiet, których matki lub babki go mają. Cellulit może być również wywołany przez geny wpływające na krążenie i metabolizm. Badanie naukowe z 2010 roku wykazało, że pewne warianty tych genów mogą decydować o nasileniu cellulitu.

Cellulit jest częstym schorzeniem wśród kobiet. Jest dziedziczny, a jego przyczyną jest słaba tkanka łączna. Wywołują go również zmiany hormonalne, takie jak ciąża i menopauza. Dodatkowo wiadomo, że zła dieta i brak aktywności fizycznej przyczyniają się do powstawania cellulitu.

Cellulit dotyka 90% kobiet i tylko 10% mężczyzn. Ma tendencję do pojawiania się w sposób bardziej widoczny na kobietach i po okresie dojrzewania. Ponadto przyrost masy ciała może spowodować, że cellulit stanie się bardziej widoczny. Jednak cellulit może występować również u osób o szczupłej sylwetce.

Nieaktywność powoduje brak równowagi kalorycznej, co sprzyja odkładaniu się komórek tłuszczowych w warstwie cellulitu. Brak aktywności fizycznej powoduje również zmniejszenie produkcji kolagenu i elastyny, przez co skóra staje się mniej jędrna i napięta. Dodatkowo, nagromadzenie kwasu mlekowego w dolnej części ciała może spowodować, że cellulit pojawi się w gorszym stanie. Aby zwalczyć ten stan, warto ćwiczyć nogi na płycie wibracyjnej.

Genetyczne predyspozycje do cellulitu to jeden z czynników, który decyduje o tym, czy dana osoba będzie miała cellulit. Chociaż istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do powstawania cellulitu, dużą rolę odgrywa genetyka i styl życia. Chociaż nie zawsze jest jasne, co powoduje cellulit, uważa się, że obejmuje on złożone i powiązane ze sobą mechanizmy w organizmie. W połączeniu z predyspozycjami genetycznymi, trudno jest leczyć cellulit bez pełnego zrozumienia przyczyn leżących u jego podstaw.

Podobne tematy