Magazyn Medycyny Estetycznej

Centrum medycyny estetycznej świadczy pełen zakres usług medycznych, estetycznych i badań klinicznych.

Zaczerwienienie nie schodzi z Twojej twarzy? Wypróbuj laserowe usuwanie rumienia

laserowe usuwanie rumienia

Istnieje wiele powodów, dla których Twoja skóra może być zaczerwieniona. Rumień na twarzy to najczęściej efekt stanu zapalnego skóry lub silnego rozszerzenia naczyń krwionośnych. Sama pielęgnacja skóry zwykle nie wystarcza, aby pozbyć się takiego zaczerwienienia. Najskuteczniejszym rozwiązaniem jest laserowe usuwanie rumienia.

Co to jest rumień i jakie są jego przyczyny?

Silne zaczerwienienie skóry na twarzy może być objawem zaostrzenia choroby, suchości skóry, stanu zapalnego, wzrostu unaczynienia skóry w reakcji na czynniki drażniące. Ze względu na przyczynę wyróżnia się trzy rodzaje rumienia:

  • rumień spowodowany rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi,
  • rumień zapalny – np. na skutek trądziku pospolitego lub trądziku różowatego,
  • rumień alergiczny.

Powierzchniowe zaczerwienienia można zniwelować domowymi metodami, stosując odpowiednią pielęgnację skóry i zmieniając styl życia. W przypadku zaawansowanych zmian lepiej zaufać profesjonalistom. Gdy zaczerwienienie jest uciążliwe i utrzymuje się dłużej niż dwa tygodnie, skontaktuj się z dermatologiem, aby ustalić faktyczną przyczynę i podjąć odpowiednie leczenie.

Na czym polega laserowe usuwanie rumienia?

Laserowe usuwanie rumienia to zabieg, który można zastosować zarówno w przypadku zaczerwienienia spowodowanego trądzikiem różowatym, jak i rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Jak wskazują specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie usuwanie rumienia przy pomocy lasera Cutera Excel V+ jest jedną z najskuteczniejszych terapii zmniejszających uporczywe zaczerwienienie. Laser ten wyposażony został w większą plamkę w porównaniu do swoich poprzedników, co w praktyce oznacza objęcie większego obszaru podczas jednego impulsu, a więc czas zabiegu zostaje skrócony.

Usuwanie rumienia laserem nie wymaga zastosowania znieczulenia. Zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Laser Cutera Excel V+ dysponuje dwiema długościami fali, dzięki czemu umożliwia leczenie zmian naczyniowych o różnej głębokości. Laserowe usuwanie rumienia odbywa się za pomocą wiązki o długości 532 nm, która jest doskonale pochłaniana przez melaninę i hemoglobinę, dzięki czemu skutecznie redukuje powierzchniowe zaczerwienienia skóry. Światło lasera zostaje pochłonięte przez barwnik krwi, czego efektem jest wytworzenie ciepła, które powoduje fotokoagulację. Ciepło przenoszone na ścianę naczynia trwale je zamyka. Czas zabiegu uzależniony jest od rozmiaru i charakteru zmiany – trwa od kilku do kilkunastu minut.

Znaczną poprawę w wyglądzie cery można zauważyć już po jednym zabiegu, ale często potrzebnych jest więcej powtórzeń, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Dla wzmocnienia efektów lekarz może zalecić dodatkowe zabiegi oprócz laseroterapii, np. terapię światłem LED. Rezultaty laserowego usuwania rumienia są trwałe, pod warunkiem że nie będziemy narażać skóry na czynniki, mogące wywoływać ponowne zaczerwienienia.

Jak dbać o skórę po zabiegu laserowym?

Laser może sprawić, że rumień będzie początkowo wydawać się ciemniejszy (w ciągu pierwszych kilku dni), ale potem zaczerwienienie będzie stopniowo ustępować. Aby osiągnąć i utrzymać pozytywne rezultaty laserowego usuwania rumienia, trzeba zadbać przede wszystkim o profilaktykę, która obejmuje:

  • stosowanie kremów przeciwsłonecznych o poziomie ochrony co najmniej 30 SPF (najlepiej SPF 50+),
  • stosowanie kosmetyków dedykowanych cerze naczynkowej,
  • stosowanie diety bogatej w witaminę C, która ma działanie wzmacniające naczynia krwionośne,
  • ograniczenie spożywania alkoholu,
  • unikanie ostrych potraw,
  • rezygnacja z sauny i gorących kąpieli.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat usuwania rumienia, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.



Podobne tematy