Magazyn Medycyny Estetycznej

Centrum medycyny estetycznej świadczy pełen zakres usług medycznych, estetycznych i badań klinicznych.

Jak zrobić depilację bikini w domu? Kilka wskazówek

Jak zrobić depilację bikini w domu? Kilka wskazówek

Jeśli próbujesz dowiedzieć się jak wykonać depilację bikini w domu, oto kilka wskazówek: Po pierwsze, upewnij się, że włosy na linii bikini mają co najmniej ćwierć cala długości. Możesz użyć maszynki do strzyżenia włosów lub maszynki elektrycznej, aby przyciąć je do tej długości. Unikaj używania nożyczek, ponieważ mogą one sprawić, że włosy będą zbyt krótkie.

Golenie

Golenie do depilacji bikini metodami domowymi może być skuteczne, jeśli użyjesz dobrego kremu do golenia lub zastosujesz ostrą maszynkę. W przeciwieństwie do woskowania, golenie nie sprawi, że włosy będą rosły grubsze lub ciemniejsze. Ważne jest jednak, aby po goleniu nawilżyć skórę, aby uniknąć wrastających włosków.

Jeśli nie jesteś pewna jak ogolić linię bikini, rozważ skonsultowanie się z dermatologiem lub ekspertem od urody. Pomogą Ci oni wybrać najlepszą maszynkę do golenia dla Twojego typu skóry i kształtu. Na przykład dr Laura Schubert, współzałożycielka marki Fur, lub dermatolog Elyse Love, założycielka GlamDerm, mogą pomóc Ci wybrać najlepszą maszynkę do golenia bikini.

Inną skuteczną opcją jest depilacja laserowa. Zabieg laserowy polega na zastosowaniu lasera do ogrzania mieszka włosowego i uniemożliwienia wzrostu nowych włosów. Zabieg ten zmniejsza również wzrost odrastających włosów, co skutkuje drobniejszymi, mniejszymi włoskami. Powinien być jednak wykonywany przez certyfikowanego lekarza medycyny estetycznej, a w przypadku wystąpienia jakichkolwiek powikłań lub dyskomfortu po zabiegu należy skonsultować się z lekarzem.

Jeśli obawiasz się golenia, zawsze możesz użyć szablonu do okolic bikini. Następnie użyj bezzapachowego i bezbarwnego kremu, który nawilży i ukoi Twoją skórę – te dane są wynikiem wysiłku specjalistów strony profesorulcreator.ro. Użycie depilatora, takiego jak Nair(tm) jest również świetną opcją, ponieważ produkty te zostały zaprojektowane specjalnie do usuwania włosów w tym regionie. Dzięki tym produktom usuwanie włosów łonowych może być jak dzień na plaży!

Depilacja woskiem

Podczas depilacji w domu należy wykonać kilka podstawowych czynności. Po pierwsze, musisz czuć się komfortowo. Przed rozpoczęciem zabiegu możesz wziąć Tylenol lub Advil jako środek przeciwbólowy. Następnym krokiem jest zastosowanie nacisku na obszar. Możesz użyć złożonego ręcznika do wywierania nacisku. Inną kluczową wskazówką jest utrzymanie mięśni w stanie rozluźnienia i spróbuj pomyśleć o szczęśliwym miejscu, na którym można się skupić. Możesz również posłuchać muzyki o pozytywnym wydźwięku.

Upewnij się, że miejsce depilacji jest czyste. Przed rozpoczęciem depilacji przycinaj włoski rosnące w okolicy bikini do około pół cala. Upewnij się, że pasek z woskiem jest ustawiony pod kątem do skóry. Następnie złuszczaj i osuszaj skórę. Jeśli obszar jest jeszcze wilgotny, posyp go talkiem. Pomoże to paskom z woskiem uchwycić włoski.

Po depilacji woskiem użyj bezzapachowego balsamu lub bezzapachowego kremu. Najlepszy jest każdy produkt zawierający aloes, ponieważ ma on właściwości chłodzące i antybakteryjne. Dobrze jest też założyć luźne, wygodne ubranie. Po depilacji odczekaj dwa do trzech dni przed ponownym złuszczaniem i powtórz ten proces, aby uniknąć wrastających włosków.

Depilacja woskiem do depilacji bikini jest prosta i wygodna. Możesz nauczyć się tej techniki w domu. Musisz mieć czystą skórę i podgrzewacz do wosku, aby utrzymać stałą temperaturę wosku. Wosk powinien mieć szerokość około półtora centymetra. Pamiętaj, aby zostawić półtoracalowy pasek pomiędzy lewą a prawą stroną.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz zrobić to sama. Możesz również wykonać woskowanie w domu na górnej wardze i w okolicach nóg. Zaleca się jednak, aby przed wykonaniem depilacji w domu zlecić to profesjonaliście. Upewnij się, że wiesz, co robisz i ćwicz na małej powierzchni.

Podczas domowej depilacji okolic bikini należy wybrać wosk, który będzie delikatny dla skóry. Dostępnych jest kilka rodzajów wosku. Możesz je kupić w sklepach spożywczych, specjalistycznych salonach kosmetycznych i w internecie. Będziesz również potrzebować podgrzewacza do wosku i pasków do depilacji. Możesz również wybrać między twardym a miękkim woskiem. Twardy wosk będzie twardszy, a miękki mniej bolesny.

Elektroliza

Jeśli chcesz pozbyć się włosów z bikini na stałe, powinnaś rozważyć elektrolizę do depilacji bikini w domu. Zabieg ten działa dobrze na wszystkich rodzajach skóry i jest bezpieczny. Proces ten nie wymaga również stosowania ostrych środków chemicznych. Jednak osiągnięcie trwałych rezultatów może wymagać kilku zabiegów. Niektóre osoby mogą potrzebować nawet 30 sesji.

Elektroliza może być bolesna, ale poziom bólu zależy od osoby i obszaru. Przed zabiegiem należy zażyć środek przeciwbólowy i pamiętać o stosowaniu lodu przez pierwsze kilka godzin po zabiegu. Należy również zapytać swojego elektrologa o rękawiczki jednorazowe.

Elektroliza w domu może być przystępną alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na profesjonalny zabieg. Na rynku dostępnych jest wiele zestawów do samodzielnego wykonywania elektrolizy. Są one jednak przeznaczone do małych, cienkich włosów, a nie są przeznaczone do grubych lub grubych włosów. Nie nadają się również do usuwania brody czy włosów z uszu. Jeśli jednak jesteś skłonny zainwestować w urządzenie domowe, jest to doskonały sposób na pozbycie się niechcianych włosów.

Zabieg polega na wprowadzeniu sondy do mieszka włosowego. Następnie przez korzeń włosa przepuszczany jest prąd elektryczny. W zależności od rodzaju włosów i obszaru, może to zająć od czterech do dziesięciu sesji elektrolizy. Do całkowitego usunięcia włosów potrzeba kilku zabiegów.

Koszt elektrolizy różni się w zależności od obszaru zabiegowego. Elektrolog może podać szacunkowy koszt na podstawie długości i liczby sesji, które będą potrzebne. Koszt może być finansowany poprzez oferowanie planów płatności, jeśli ich potrzebujesz. Możesz również zdecydować się na płacenie za sesje elektrolizy indywidualnie.

Jeśli rozważasz zastosowanie elektrolizy do usuwania włosów z bikini w domu, powinnaś pamiętać, że proces ten jest kosztowny i obejmuje kilka sesji. Może kosztować nawet 200 dolarów za godzinę. Pojedynczy zabieg może trwać tylko trzydzieści do czterdziestu minut, podczas gdy większy obszar może wymagać ośmiu do dziesięciu sesji w ciągu czterech tygodni.

Veet

Veet oferuje gamę produktów do depilacji w domu, które są idealne do usuwania włosów z bikini. Produkty te zostały zaprojektowane tak, aby usuwać włosy od nasady i pozostawić okolice bikini gładkie aż do 28 dni. Są one łatwe w użyciu i bezpieczne. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu, aby zapewnić udany rezultat.

Po pierwsze, powinnaś być przygotowana na pewien ból, zwłaszcza jeśli nie jesteś przyzwyczajona do tego procesu. Żel do usuwania włosów Veet zawiera składniki łagodzące i pomaga zmniejszyć ból. Po depilacji powinnaś nosić luźne ubrania, zwłaszcza w pierwszych dniach.

Po nałożeniu pasków na wybrany obszar skóry, należy je delikatnie masować w kierunku wzrostu włosów. Następnie możesz delikatnie pociągnąć paski w przeciwnych kierunkach, aby uzyskać różne linie bikini. Po wykonaniu tej czynności powinnaś zauważyć, że wzrost włosów został zatrzymany.

Krem do depilacji Veet to skuteczny, łatwy w użyciu produkt, który daje szybkie rezultaty. Inną świetną opcją jest twardy krem do depilacji Nair. Kremy do usuwania włosów są skuteczne i nie pozostawiają chemicznego zapachu. Oba produkty są niedrogie i mogą być stosowane na każdym obszarze ciała.

Depilacja bikini jest zdradliwa, ponieważ skóra wokół linii bikini jest pokryta bakteriami. Jeśli włosy są odsłonięte, mogą one dotrzeć do mieszków włosowych i podrażnić skórę. Utrzymywanie tego obszaru w czystości i suchości zapobiegnie podrażnieniom i wrastaniu włosków. Pamiętaj również o przycinaniu włosów łonowych przed ich usunięciem. Na koniec, pamiętaj o nawilżaniu tego obszaru po każdym zabiegu depilacji.

Podobne tematy