Magazyn Medycyny Estetycznej

Centrum medycyny estetycznej świadczy pełen zakres usług medycznych, estetycznych i badań klinicznych.

Gdzie na ciele pojawia się cellulit? Jak to sprawdzić

Gdzie na ciele pojawia się cellulit? Jak to sprawdzić

Cellulit to wyboisty wygląd skóry spowodowany przez tłuszcz, który napiera na tkankę łączną pod skórą. Jest to najczęstsza forma dołeczków na skórze i prawie każda dziewczyna lub kobieta ma ich trochę. Jest on jednak znacznie bardziej zauważalny u kobiet, ponieważ ich ciała zawierają więcej tłuszczu – cytat ten został zaczerpnięty od redaktora serwisu polar-institute.ro.

Ćwiczenia mogą zredukować tkankę tłuszczową

Chociaż ćwiczenia nie gwarantują redukcji cellulitu, mogą pomóc w ujędrnieniu ciała i zwiększeniu pewności siebie. Cellulit to dołeczki na skórze, które zwykle pojawiają się na udach, pośladkach i brzuchu, a czasem także na ramionach. Ćwiczenia nie są lekarstwem na cellulit, ale mogą pomóc w ujędrnieniu miejsc podatnych na cellulit przy jednoczesnej redukcji tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia mogą pomóc zminimalizować widoczność cellulitu, ponieważ wzmacniają tkanki łączne i skórę. Pobudza również krążenie, które wypłukuje toksyny i eliminuje odpady z organizmu. Dodatkowo, budowanie mięśni pomaga skórze wydawać się gładszą. Jeśli tylko będziesz przestrzegać odpowiedniej rutyny ćwiczeń i planu dietetycznego, powinnaś zauważyć redukcję cellulitu.

Ćwiczenia sercowo-naczyniowe mogą również pomóc w redukcji cellulitu i spalaniu tkanki tłuszczowej. Wykonywanie ćwiczeń kardio przez 20 do 30 minut dziennie pomoże zbudować mięśnie i zmniejszyć cellulit poprzez spalanie tłuszczu jako paliwa. Celuj w 70 do 80 procent swojego maksymalnego tętna dla tego ćwiczenia, aby zobaczyć widoczne rezultaty. Oblicz swoje maksymalne tętno, odejmując swój wiek od dwóch20 i mnożąc wynik przez 70 lub 80, aby określić, jak intensywny powinien być Twój trening. Aby trening był bardziej efektywny, wybierz ćwiczenia wykorzystujące rytmiczne ruchy całego ciała, które są bardziej skuteczne w spalaniu kalorii.

Połączenie ćwiczeń unoszenia nóg i ćwiczeń na brzuch może pomóc w redukcji cellulitu na udach i pośladkach. Aby wykonać ćwiczenie unoszenia nóg, stań wygodnie z kolanami zgiętymi pod kątem 45 stopni, a następnie opuść ciało w kierunku podłogi, jednocześnie ściskając pośladki. Spróbuj wykonać 15 powtórzeń, a następnie powtórz ćwiczenie na drugą nogę.

Ginkgo biloba

Ginkgo Biloba to popularny suplement o szerokim zakresie korzyści zdrowotnych. Zazwyczaj jest brany w celu poprawy krążenia i funkcji poznawczych. Jednak może również pomóc zmniejszyć stan zapalny, zwalczać chorobę Alzheimera i zmniejszyć cellulit. Uważa się również, że poprawia pamięć, ale badania są sprzeczne co do tego, czy jest skuteczny w tym celu. W jednym przeglądzie, standaryzowany ekstrakt Ginkgo biloba poprawił pamięć bardziej niż placebo u zdrowych dorosłych.

Wpływ Ginkgo Biloba na cellulit nie został dokładnie zbadany, ale niektóre wstępne badania sugerują, że może być skuteczny w zmniejszaniu wyglądu cellulitu. W niektórych badaniach stwierdzono, że poprawia on przepływ krwi do skóry i zmniejsza stan zapalny, co może mieć pewne korzyści w redukcji cellulitu.

Oprócz właściwości antycellulitowych, Ginkgo biloba ma korzyści przeciwstarzeniowe i odmładzające. Chroni organizm przed wolnymi rodnikami oraz poprawia mikrokrążenie i zmniejsza kruchość naczyń krwionośnych. Suplement pomaga również zmniejszyć wygląd ciemnych kręgów pod oczami.

Wiele osób chce uniknąć stosowania środków chemicznych i wybiera naturalne środki, które pomogą im w walce z cellulitem. Ginkgo biloba jest bezpieczną i skuteczną opcją dla tych, którzy szukają rozwiązania na cellulit. Jest niedrogi w porównaniu do wielu innych zabiegów kosmetycznych. Jest również skuteczny i może pomóc Ci wyeliminować cellulit bez szkody dla Twojej skóry.

Ekstrakt z pestek winogron

Ekstrakt z pestek winogron jest silnym przeciwutleniaczem i może pomóc wyrównać koloryt skóry. Niektóre badania wykazały, że zmniejsza on widoczność cellulitu, a także jest niekomedogenny, co jest dobrą wiadomością dla osób o skórze trądzikowej. Może również pomóc w zapobieganiu powstawania rozstępów. Zawiera również polifenole, które pomagają zmniejszyć przebarwienia i chronią skórę przed promieniami UV.

Wyciąg z pestek winogron można znaleźć w wielu produktach, w tym w kremach do twarzy, peelingach do ciała i szamponach. Może być również stosowany jako olejek do ciała i środek nawilżający. Olej jest pozyskiwany z nasion winogron po procesie produkcji wina i ma kilka zastosowań, w tym poprawę krążenia i zmniejszenie cellulitu. Poprawia również odporność organizmu.

Olej zawarty w ekstrakcie z pestek winogron jest lekki i łatwo wchłania się w skórę. Łagodzi również wiele dolegliwości, w tym depresję, wzdęcia i niestrawność. Jego właściwości przeciwzapalne i przeciwgrzybiczne sprawiają, że jest on doskonałym środkiem nawilżającym skórę. Jednak przed zastosowaniem ekstraktu z pestek winogron pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem w celu sprawdzenia, czy nie ma żadnych uczuleń.

Cellulit jest złożoną przypadłością, a rezultaty mogą być widoczne dopiero po kilku miesiącach. Ważne jest, aby używać kombinacji składników, które celują w różne części ciała, aby zmniejszyć cellulit. Ponadto, należy pamiętać, że cellulit nie pojawia się z dnia na dzień, a niektórzy ludzie mogą zobaczyć rezultaty w ciągu kilku miesięcy.

Zmiany w prawidłowej strukturze skóry

Cellulit jest spowodowany zmianami w strukturze komórek tłuszczowych, które leżą pod skórą. Kobiety mają więcej komórek tłuszczowych niż mężczyźni, a na ich wzrost wpływa styl życia i hormony. Komórki te rozszerzają się i ciągną w dół skórę, tworząc nierówną powierzchnię, która jest charakterystyczna dla cellulitu. Znajdujące się pod spodem komórki tłuszczowe mogą być wtedy widoczne, przepychając się przez warstwy włókien kolagenowych, co powoduje, że pojawiają się na nich dołeczki.

Istnieje kilka rodzajów badań ultrasonograficznych i obrazowych, które można wykorzystać do oceny elastyczności i składu skóry. Badanie ultrasonograficzne jest bardziej obiektywnym sposobem określenia, czy cellulit jest obecny. Mierzy również gęstość tkanki tłuszczowej i zawartość wody w skórze.

Cellulit jest wieloczynnikowym zaburzeniem skóry spowodowanym zmianami w strukturze skóry właściwej. Schorzenie to dotyczy od 85 do 98 procent kobiet w okresie postpubertalnym. Cellulit dotyczy kobiet ze wszystkich środowisk etnicznych i jest związany z szeregiem czynników związanych ze stylem życia. Jednak częściej występuje u białych kobiet, w porównaniu z Azjatkami.

W celu zwalczania cellulitu dostępnych jest wiele różnych produktów i metod. Wiele z tych metod obejmuje masaż, terapię światłem o niskim natężeniu, intensywną terapię światłem pulsacyjnym, radiofrekwencję, laser i ultradźwięki. Można również stosować inne metody, takie jak kremy miejscowe. Zabiegi te mają jednak ograniczone dowody skuteczności.

Tłuszcz pod skórą

Cellulit to zbiór komórek tłuszczowych, które są wypchnięte pod skórę. Tłuszcz ten jest normalnym tłuszczem i napiera na tkankę łączną pod skórą, przez co wygląda jak dołeczki. Ta choroba skóry może dotyczyć mężczyzn i kobiet o dowolnej wadze. Uważa się, że genetyka i hormony przyczyniają się do rozwoju cellulitu. Jest on również bardziej powszechny wśród kobiet i ma tendencję do pogarszania się wraz z wiekiem.

Na szczęście istnieją sposoby leczenia cellulitu. Wykazano, że zabiegi laserowe pomagają poprawić wygląd cellulitu i mogą trwać do roku. Ponadto zabiegi laserowe mogą również zagęścić tkankę skórną poprzez zwiększenie produkcji kolagenu. W rezultacie cellulit pod skórą staje się znacznie mniej widoczny.

Zabiegi

Istnieje kilka zabiegów, które mogą zmniejszyć wygląd cellulitu na ciele. Jedną z metod jest wspomagane próżniowo precyzyjne uwalnianie tkanek, które polega na użyciu igły do rozbicia pasm włóknistej tkanki łącznej i skupisk komórek tłuszczowych. Efekty tego zabiegu mogą utrzymywać się nawet do dwóch lat. Inny zabieg polega na zastosowaniu urządzenia przypominającego próżnię do głębokiego masażu dotkniętego obszaru. Ta metoda może powodować dyskomfort i siniaki, ale mówi się, że zmniejsza rozmiar i wygląd cellulitu.

Dostępne są również zastrzyki z kwasu poli-L-mlekowego. Mają one na celu zmniejszenie cellulitu poprzez zachęcanie organizmu do wytwarzania większej ilości włókien kolagenu i elastyny. Pacjenci zazwyczaj przechodzą kilka zabiegów, aby zobaczyć pożądane rezultaty. Zabiegi te mogą również obejmować operację. Niektórzy lekarze mogą zalecić subcision do oddzielenia włóknistych pasm pod skórą. Jednak ta procedura nie jest pozbawiona ryzyka i może powodować krwawienie pod skórą.

Zabiegi chirurgiczne to kolejna opcja usuwania cellulitu. Procedury te nie są objęte ubezpieczeniem i mogą powodować skutki uboczne. Dlatego pacjenci muszą omówić swoje opcje z lekarzem i upewnić się, że lekarz jest dobrze wyszkolony w leczeniu cellulitu. Oprócz tych opcji chirurgicznych, naukowcy badają różne procedury medyczne, które celują w przyczyny cellulitu. Jednak sam laser i liposukcja nie są wystarczające do usunięcia cellulitu i mogą pogorszyć stan. Dlatego zaleca się, aby pacjenci poddawali się tym zabiegom w obecności certyfikowanego chirurga kosmetycznego.

Ćwiczenia i masaże to kolejny sposób na zmniejszenie widoczności cellulitu na ciele. Regularne ćwiczenia pomagają ujędrnić mięśnie i wzmocnić tkanki łączne między mięśniami a skórą. Masaż ajurwedyjski jest również doskonałym sposobem leczenia cellulitu. Ajurwedyjska technika „Panchakarma” działa poprzez korygowanie zaburzonego układu pokarmowego. Fachowi terapeuci wykonują różne sesje.

Podobne tematy