i-lipoLaser diodowy do redukcji tkanki tłuszczowej

Pod wpływem działania wiązki lasera diodowego o długości fali 650-660 nm dochodzi do naturalnej reakcji chemicznej w obrębie komórek tłuszczowych.

Triglicerydy zawarte w komórkach tłuszczowych rozbijane są na wolne kwasy tłuszczowe i glicerol. Metabolity transportowane są przez układ limfatyczny i zamieniane na energię. Działając tylko na adipocyty (komórki tłuszczowe) nie uszkadza sąsiednich tkanek i naczyń krwionośnych, nie niszczy błon komórek tłuszczowych tylko w kontrolowany sposób znacznie zmniejsza ich zawartość i objętość.

Dodatkowo wykorzystywany laser biostymulacyjny umieszczany w okolicach węzłów chłonnych stymuluje układ limfatyczny, który odpowiada za odprowadzenie zawartości komórek tłuszczowych.

Światło zimnego lasera głęboko przenika warstwy skóry i kieruje się na mitochondria komórek tłuszczowych, które otrzymują chemiczny sygnał do rozpadu. Efekty tego procesu można zobrazować porównując dojrzałe winogrona z rodzynkami. Już w trakcie trwania zabiegu komórki uwalniają triglicerydy i widocznie zmniejsza się ich rozmiar. Proces przypomina wysuszanie winogron.

Jak wygląda zabieg?

Na wybraną okolicę zabiegową przykładane są cztery głowice emitujące wiązki laserowe, które prowokują rozpad triglicerydów. Na najbliżej położonych węzłach chłonnych umieszczane są głowice z laserem biostymulacyjnym usprawniającym transport triglicerydów z limfą. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i towarzyszy mu jedynie odczucie delikatnego ciepła. Czas trwania zabiegu uzależniony jest od wielkości obszaru i wynosi od 10 do 30 min.

Na jakich partiach ciała można wykonać zabieg?

Zabieg oprócz typowych okolic występowania nadmiaru tkanki tłuszczowej takich jak uda, brzuch czy boki idealnie sprawdza się również na partiach ramion, łydek, pleców oraz klatki piersiowej u mężczyzn.

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu?

Bezpośrednio po każdej sesji pacjent obserwuje utratę centymetrów w obwodzie. Końcowy efekt zabiegu obserwujemy 3-4 tyg. po ostatniej sesji.

Ile zabiegów należy wykonać?

Zalecana jest sesja 6-8 zabiegów w odstępach 2-3 dniowych.
Po zabiegu wskazany jest wysiłek fizyczny, usprawniający metabolizm uwolnionych triglicerydów.

Przeciwwskazania:

  • ciąża
  • epilepsja
  • choroby nowotworowe
  • zioła i leki światłouczulające
  • metalowe, silikonowe implanty (bezpośrednio w miejscu zabiegu)
  • problemy dermatologiczne skóry
  • choroby układu krążenia np. zakrzepica
  • choroby autoimmunologiczne